קורס צילום בסיסי

 קורס צילום בסיסי

"לפחות אותו חלק ממני שהיה שם… הוא עכשיו בתוך התצלום" (ריצ'רד אבדון Richard Avedon)

, Machne Yehudabeginners photography course

צילום: יאן זאידנבנד

אם אתם כאן, כנראה שיש לכם עניין כלשהו בצילום. וכנראה שגם אתם מרגישים כמו אבדון לפעמים. אבל לפעמים קורה גם שרציתם להכניס משהו מכם לתוך הצילום וזה לא קרה. יכולות להיות לכך כל מיני סיבות כמו תאורה בעייתית, מצב רוח, עייפות, מצלמה לא מתאימה. ויכול גם להיות שאתם זקוקים להדרכה. או במילים אחרות, ללמוד את השפה – שפת הצילום. אם מתאים לכם להיכנס קצת להסברים, תנו לי לקחת אתכם עוד קצת הלאה ולהסביר לכם מה זה ללמוד צילום.

כשהתחלתי ללמוד צילום, לפני אי אלו שנים, אי שם בירושלים בשנות ה-80, חשבתי שכל מה שאני צריכה לדעת זה ללמוד להשתמש במצלמה. עדיין לא הייתי מודעת לדיאלוג העדין והמרתק שבין המצלמה שבראש לבין המצלמה שביד. למרות שהייתי מאוד מתבוננת, חשבתי שככל שיהיה לי יותר ידע טכני, אוכל לצלם טוב יותר. לקח לי כמה שנים להבין שצילום טוב מורכב מחמישים אחוז התבוננות, חמישים אחוז הבנה של שפת הצילום ועוד חמישים אחוז רגישות. נכון, זה לא מסתכם למאה אחוז. זה לא שיש לי בעיה בחשבון. בזה אני דווקא בסדר. זה פשוט שצילום טוב הוא תמיד הרבה יותר ממה שהיינו מצפים לראות. הוא יוצר עולם חדש מתוך העולם הקיים. תמונה טובה תמיד תיגע בנו, תרגש אותנו, תיתן לנו תחושה שאנחנו שם, ביחד עם הצלם. אישית, אני אוהבת את הפרדוקס שבין השליטה במציאות לבין  השינוי שלה. אני מאמינה שאם אתם אוהבים לצלם, גם לכם יש לפעמים חשק להתעסק עם הפרדוקס הזה.

עכשיו, אחרי שעשיתי לכם קצת בלגן בראש, בואו נעשה קצת סדר. אז הנה תשובות לכמה שאלות נפוצות:

low depth of field, beginners course

צילום: ג'ניה צ'אדייבה

מה עושים בקורס?

מטרת הקורס היא ללמוד לדבר בשפת הצילום. השיעורים מורכבים מלימוד קומפוזיציה, כלים חזותיים שונים, שימוש טכני במצלמה, צפייה בצילומים של צלמים מוכרים עכשוויים ומן העבר ומשוב על צילומי המשתתפים. בנוסף לכך, נעסוק בחיבורים. נלמד שהחיבורים שאנחנו עושים בתוך הפריים הצילומי משפיעים על המסר, יוצרים מרחב חדש שמייצג את הראיה האישית של כל אחד מאיתנו. נלמד שבכל מקום קיים משהו מעניין, ואנחנו כצלמים בוחרים בכל פעם מחדש איך לספר את הסיפור.

מה לומדים?

הנושאים העיקריים שנלמדים בקורס הם: קומפוזיציה צילומית, תאורה, עומק שדה, צילום תנועה, נקודת מבט, אורך מוקד, פרספקטיבה צילום רחוב, צילום דיוקן, צילום לילה ועיבוד תמונה.

מה הרכב הקורס?

הקורס אינטימי ומאפשר מעבר ללמידה הקבוצתית, פניות לכל אחד מהמשתתפים בו. הקבוצות הקטנות של 6-8 משתתפים יוצרים מרחב נינוח בו כל אחד זוכה לתשומת לב וליחס אישי.

כמה מפגשים בקורס ומה הלו"ז?

בקורס 15 מפגשים בני שעתיים וחצי. כל המפגשים יתקיימו בימי חמישי אחה"צ מ-17:30 עד 20:00, מלבד 3 מפגשים שיתקיימו בשישי בבוקר ואחד בחמישי מאוחר יותר בלילה. שעות המפגשים האלה יתואמו בהמשך עם משתתפי הקורס).

למי מיועד הקורס?

לכל אלה מכם שצילומים עושים להם את זה, ורוצים ללמוד ולגלות את הצלם/צלמת שבתוכם.

איזו מצלמה צריך?

רצוי שתהיה ברשותכם מצלמת רפלקס (DSLR) או מצלמה נטולת מראה (mirrorless). זה המצב האידיאלי. אם ברשותכם, מצלמה דמויית DSLR, ניתן לעבוד גם אתה אם כי התוצאות יהיו פחות איכותיות. אשמח לפרט על כך בשיחה.

היכן מתקיים הקורס?

הקורס יתקיים בעין שמר

bicycle parking, central bus station. Jerusalem

צילום: רוני פלד

מהו מועד תחילת הקורס הבא?

הקורס יפתח בתחילת מאי 2021.

מה עלות הקורס?

עלות הקורס 1,650 ש"ח.

איך יוצרים קשר?

אשמח לענות על שאלות, לפרט ולהדריך אתכם ברכישת מצלמה. מוזמנים ליצור עמי קשר:

סלולרי: 054-2338060

דוא"ל: mirish1@012.net.il

night photography class

שיעור צילום לילה